Do Řecka minulý týden dorazilo 21 tisíc beženců, úřady nezvládají | E15.cz

Do Řecka minulý týden dorazilo 21 tisíc beženců, úřady nezvládají

Do Řecka minulý týden dorazilo 21 tisíc beženců, úřady nezvládají
Migranti dorazili na ostrov Lesbos
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK

Za poslední týden dorazilo do Řecka 20 843 migrantů. To je téměř polovina počtu běženců, kteří připluli do jihoevropské země za celý loňský rok. V úterý na to upozornil Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). Zároveň poukázal na to, že řecké úřady by měly lépe koordinovat humanitární pomoc migrantům na menších ostrovech.

Německý Červený kříž rozdá mezi běžence na řeckém ostrově Lesbos od poloviny září přes 19.000 hygienických balíčků, které mají vydržet dva měsíce. Každý z nich má obsahovat zubní pastu, mýdlo, prací prostředek a prostředky na péči o děti včetně plen.

Organizace tak chce zabránit šíření nemocí. „Abychom v této situaci zabránili šíření nemocí, je nanejvýš důležité zlepšit hygienické podmínky,“ řekl Seiters. Část nákladů na projekt prý uhradí německé ministerstvo zahraničí.

Šéf Německého Červeného kříže Rudolf Seiters v úterý mezitím označil situaci na Lesbu za skličující a dodal, že mnozí imigranti, kteří tam přijíždějí na člunech přes Středozemní moře, jsou zesláblí, musí spát na podlaze a nemají přístup k lékařské péči.

Bohumil Doležal: Jací jsme demokraté a spojenci?

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!