Doněčtí separatisté propustili zajaté pracovníky Červeného kříže | E15.cz

Doněčtí separatisté propustili zajaté pracovníky Červeného kříže

Proruští ozbrojenci v Doněcku na východě Ukrajiny
Proruští ozbrojenci v Doněcku na východě Ukrajiny
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Proruští separatisté vnikli v pátek večer do úřadovny Červeného kříže v Doněcku a zadrželi sedm pracovníků organizace. Údajně je mezi nimi i jeden cizinec. Agentura Interfax-Ukrajina ráno napsala, že separatisté zadržené propustili už ve dvě hodiny v noci. Podle mluvčí Ukrajinského červeného kříže byl jeden z unesených fyzicky napaden a je nyní v nemocnici.

Agentura Ukrinform podobně jako další média dříve uvedla, že unesených je sedm a jsou mezi nimi tři dobrovolníci z Kyjeva, jeden Francouz a tři osoby z Doněcka. Šlo výhradně o muže. Ženy, které byly v úřadovně, útočníci pustili. Skupina přijela do Doněcka s léky, které jim pak separatisté zabavili.

Mluvčí Mezinárodního výboru Červeného kříže David-Pierre Marquet později agentuře DPA řekl, že separatisté se zmocnili devíti spolupracovníků Červeného kříže - osmi Ukrajinců a jednoho Švýcara.

„Byli zadrženi včera. Jsou podezřelí ze špionáže a nyní se tato obvinění prověřují,“ řekl podle AFP jeden z mluvčích samozvané „Doněcké lidové republiky“ Kiril Rudenko. Poté informoval, že pracovníci humanitární organizace jsou již na svobodě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video