EU uvalí sankce na dalších 15 Rusů a sympatizantů a 18 institucí | E15.cz

EU uvalí sankce na dalších 15 Rusů a sympatizantů a 18 institucí

EU uvalí sankce na dalších 15 Rusů a sympatizantů a 18 institucí
ilustrační foto
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Evropská unie rozhodla uvalit sankce na dalších 15 Rusů a Ukrajinců sympatizujících s Ruskem. Počet potrestaných v souvislosti s ukrajinskou krizí tak stoupne na 87. Na seznam přibude i 18 institucí a firem, uvedla to s odvoláním na diplomaty agentura DPA.

Rozhodnutí o rozšíření sankcí proti Rusku za odmítání Moskvy přispět k uklidnění situace na Ukrajině padlo na schůzce nejvyšších představitelů zemí EU 16. července. Unie ale tehdy sdělila, že konkrétní závěry zveřejní později.

Sankce proti osobám se týkají zákazu cestování a zablokování účtů. Jména postižených zatím nebyla zveřejněna, jejich soupis má být znám do konce týdne, uvedla agentura AFP. Na černou listinu EU bude připsáno také devět organizací a devět podniků, které nebudou smět s unií obchodovat.

Vůdci států EU minulý týden jednali o protiruských sankcích ještě před havárií malajsijského letadla nad východní Ukrajinou, z jehož sestřelení jsou podezíráni proruští separatisté. Dnes Evropská unie oznámila, že v reakci na ruský postup hodlá také výrazně omezit aktivity ruských bank se státní účasti na finančních trzích a podvázat hospodářský rozvoj Ruska do příštích let. Sankce by se mohly týkat kapitálového trhu, obrany nebo moderních technologií využitelných v energetice.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!