Facebook při koupi WhatsAppu podal zavádějící informace, tvrdí Komise | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Facebook při koupi WhatsAppu podal zavádějící informace, tvrdí Komise

ČTK

Evropská komise obvinila americkou internetovou společnost Facebook, že při převzetí aplikace pro bezplatné zasílání zpráv přes chytré telefony WhatsApp poskytla zavádějící informace. Facebooku tak hrozí pokuta ve výši až jednoho procenta z ročních tržeb. Podnik má čas do konce ledna, aby na obvinění zareagoval.

Evropská komise upozornila, že dnešní obvinění nebude mít vliv na schválení transakce v roce 2014. Facebook za převzetí aplikace WhatsApp zaplatil zhruba 22 miliard dolarů (573 miliard korun).

Obvinění souvisí se srpnovou změnou politiky aplikace WhatsApp v oblasti ochrany osobních údajů, která je podle Evropské komise v rozporu s vyjádřeními Facebooku v době schvalování akvizice. "Komise má proto obavy, že Facebook úmyslně nebo z nedbalosti poskytl nesprávné či zavádějící informace," píše se v dnešní zprávě.

Komentář: Čas opustit Facebook? Sociální síť už není zdaleka tak sociální

Aplikace WhatsApp letos v srpnu uvedla, že bude s mateřskou společností Facebook sdílet více informací o uživatelích, včetně jejich telefonních čísel. Toto rozhodnutí následně začala vyšetřovat řada evropských úřadů na ochranu osobních údajů, uvedla agentura Reuters.

Tržby Facebooku loni dosáhly téměř 18 miliard dolarů. Pokud by firma dostala pokutu ve výši jednoho procenta z těchto tržeb, musela by zaplatit zhruba 180 milionů dolarů (4,7 miliardy korun).

Instagram překonal další metu. Využívá jej každý desátý člověk na Zemi

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!