FBI ukázala záběry mužů podezřelých z atentátu v Bostonu | E15.cz

FBI ukázala záběry mužů podezřelých z atentátu v Bostonu

Podezřelí v Bostonu
Podezřelí v Bostonu
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká FBI zveřejnila fotografie a videosnímky dvou mužů podezřelých z odpovědnosti za pondělní atentát v Bostonu a požádala veřejnost o pomoc s jejich identifikací. Záběry byly pořízeny z bezpečnostních kamer snímajících místa v blízkosti cílové rovinky bostonského maratonu, kde vybuchly obě nastražené výbušniny. Exploze usmrtily tři lidi a přes 180 jich zranily.

Podle dřívějších informací vyšetřovatelé další stopy nemají, takže stále není jasné, kdo za útoky stojí. Dle záběrů jde o muže snědší pleti.

Jeden z hledaných mužů měl černou kšiltovku a bundu s bílým tričkem a nesl černý batoh. Druhý podezřelý, který měl na sobě bílou kšiltovku nasazenou dozadu a také světlou mikinu s kapucí, černou bundu a nesl světlý vak.

Právě černá taška nalezená na místě neštěstí obsahovala jednu ze dvou bomb. Patrně obě byly sestrojeny z tlakových hrnců, které obsahovaly ostrý kovový odpad a ložiskové kuličky, případně hřebíky.

Americké televize ve středu tvrdily, že policie už jednoho podezřelého zatkla. Bostonská policie i FBI ale tyto informace nakonec popřely.

Federální policie FBI vybízela v předchozích dnech veřejnost k dodání dalších fotografií nebo videí pořízených před výbuchem, ale i během něj a po něm, které by mohly sehrát klíčovou roli při identifikaci pachatele.

Bostonský šok oživil debaty o teroru

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.