Firmu, jejíž zbraň zabíjela v Newtonu, nikdo nechce | E15.cz

Firmu, jejíž zbraň zabíjela v Newtonu, nikdo nechce

ilustrační foto,
ilustrační foto,
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Dalbera via Flickr

Zdeněk Pečený

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká investiční společnost Cerberus Capital Management umožní svým investorům zbavit se podílů ve zbrojní společnosti Remington Outdoor. Cerberus, společnost soukromého kapitálu, se zavázal k prodeji Remington Outdoor, dříve známé jako Freedom Group, kvůli střelbě na střední škole v americkém Newtownu v roce 2012, ve které hrála hlavní roli puška vyrobená právě touto společností. Ani změna názvu zbrojní firmy však prodeji nepomohla. Nikdo ji nechtěl.

Výrobce zbraní navíc vyčlení do samostatné entity. „Jsme zklamaní, že se nám nepovedlo společnost přímo prodat nebo najít jiné zájemce,“ napsal Cerberus v dopise investorům.

Cerberus se snažil především zavděčit svým klientům z řad penzijních fondů, které si nepřejí investovat do zbrojního průmyslu. V dopise Cerberus informuje investory, že v případě zájmu vykoupí jejich individuální podíly v Remington Outdoor. Investoři mají měsíc na rozmyšlenou.

Cerberus poprvé oznámil záměr zbavit se zbrojní firmy již v prosinci 2012. „Je evidentní, že tragédie na základní škole Sandy Hook nevídaně rozvířila debatu o kontrole zbraní,“ uvedla tehdy společnost.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video