Francie hodlá pokračovat v leteckých úderech na Islámský stát v Sýrii | E15.cz

Francie hodlá pokračovat v leteckých úderech na Islámský stát v Sýrii

Francouzské stíhačky Rafale směřující nad Sýrii
Francouzské stíhačky Rafale směřující nad Sýrii
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzská armáda bude pokračovat v leteckých úderech proti organizaci Islámský stát (IS) v Sýrii. Oznámil to francouzský ministr obrany Jean-Yves Le Drian. Francie se takto podle něj hodlá dál bránit proti hrozbám ze strany IS.

„Budou další údery, budou další kroky v zájmu naší ochrany. Cílem je zabránit, aby tyto výcvikové tábory pro zahraniční bojovníky pokračovaly a připravovaly teroristy, kteří by přicházeli sem do Francie či jinam do Evropy a útočili na nás,“ řekl stanici BFMTV ministr.

Francie v neděli poprvé letecky udeřila na pozice IS v Sýrii. Prezident François Hollande, který je v New Yorku, novinářům upřesnil, že francouzské stroje zasáhly a zničily výcvikový tábor islamistů u Dajr az-Zauru na východě země. Útočilo současně pět stíhaček typu Rafale.

„Když takto útočíme, jednáme v sebeobraně. Útočíme, abychom se bránili, abychom zajistili naši vlastní bezpečnost. Máme důkazy, že ve výcvikových táborech IS v Sýrii se připravují a organizují zahraniční bojovníci, jejichž úkolem není bojovat na Blízkém východě, ale páchat atentáty v Evropě a na našem vlastním území,“ vysvětlil francouzský ministr. Kromě jiného to podle něj ukázaly výslechy džihádistů, kteří se vrátili do Francie.

Francie se v rámci koalice vedené Spojenými státy dosud podílela pouze na leteckých úderech na pozice islamistů v Iráku. Na počátku září ale zahájila monitorovací lety i nad Sýrií.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video