Golden loser: Dubaj motivuje zlatem v boji proti obezitě | E15.cz

Golden loser: Dubaj motivuje zlatem v boji proti obezitě

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kolik kilogramů zhubnete, tolik gramů zlata dostanete. Tak jednoduše se dá shrnout program boje proti obezitě, který nedávno vyhlásili v Dubaji. Tamní úřady tak chtějí motivovat obyvatele, aby žili zdravěji.

Netradiční program hubnutí byl vyhlášen minulý pátek s příchodem postního měsíce ramadánu. Věřící totiž mají celý den půst a po západu slunce jedí jídla s vysokým obsahem tuku a cukru. To je podle tamních úřadů velmi nezdravé. Emiráty tak chtějí motivovat, aby se lidé večer nepřejídali. Za každý shozený kilogram dostanou gram zlata, jehož cena se aktuálně pohybuje kolem 45 dolarů.

Speciální hubnoucí program potrvá do 16. srpna. Tři účastníci, kteří zhubnou nejvíc, se budou moci pyšnit titulem „golden loser“. Navíc si odnesou zvláštní odměnu v hodnotě 5400 dolarů.

Jak poznamenává BBC, velké bohatství domácností a závislost na automobilech dovedla obyvatele Dubaje k obrovskému problému s obezitou. Emiráty jsou údajně „nejobéznější“ stát v Perském zálivu.

Proč zlato klesá?

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.