Game of Thrones: první díl nové série vidělo nelegálně 90 milionů lidí | E15.cz

HBO má s Hrou o trůny rekordní sledovanost. Většina lidí se ale na novou sérii stejně dívá nelegálně

720p360p

Martin Štorkán

Nedělní premiéru sedmé série televizního seriálu Hra o trůny viděla většina diváků ilegálně. Nejúspěšnější seriál stanice HBO si kromě jejích běžných předplatitelů užívají i internetoví uživatelé, kteří ho nelegálně sdílejí na webu.

Premiéru sedmé série sledovalo na oficiálním kanálu šestnáct milionů diváků, což je nejvíce v historii televize HBO.

Tato čísla však vypadají směšně v porovnání s tím, že nelegálně tento díl zhlédlo na celém světě něco málo přes devadesát milionů lidí. Vyplynulo to z průzkumu společnosti MUSO, která monitoruje internetové pirátství.


Seriálem Hra o trůny se inspiroval návhář Elie Saab. Podívejte se na jeho kolekci >>>


Největší podíl na nelegálním sledování Hry o trůny má takzvané streamování, tedy umístění příslušného dílu přímo na internetové stránky, ze kterých si ho uživatelé přehrají podobně jako ze serveru YouTube.

Tímto způsobem se dívalo téměř osmdesát milionů uživatelů. Pouze malé procento internetových pirátů pak seriál stahovalo z torrentů nebo P2P serverů, mezi které patří například český server Ulož.to.

Chalupáři, Malý pitaval a Hříšní lidé města pražského. Televize jedou v létě na retrovlně

HBO se snaží situaci řešit, ale boj proti internetovému pirátství je poměrně obtížnou záležitostí. Společnost zatím nelegální uživatele sleduje a dokonce některé z nich požádala, aby změnili způsob sledování seriálu.

Seriál Hra o trůny, který je natočený podle knih amerického spisovatele G. R. R. Martina, je dlouhodobě v čele žebříčků nelegálního sledování a jeho sedmá série pravděpodobně nebude výjimkou.


Jak dopadne Hra o trůny? Čtěte zde >>>


Streamovací weby jsou v současnosti nejoblíbenější formou nelegální konzumace seriálů. V minulém roce tento typ internetových stránek zaznamenal téměř sto osm miliard návštěv. Nejvíce z nich pocházelo ze Spojených států a Ruska.

Podívejte se na záběry z traileru:

720p 360p
Hra o trůny - 7. řada

 

Autor: Martin Štorkán
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud