Index Dow Jones uzavřel na novém maximu, S&P 500 a Nasdaq klesly | E15.cz

Index Dow Jones uzavřel na novém maximu, S&P 500 a Nasdaq klesly

Index Dow Jones uzavřel na novém maximu, S&P 500 a Nasdaq klesly
ilustrační
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Americké akcie zakončily čtvrteční obchodování smíšeně. Dow Jonesův index se vyšplhal na nové závěrečné maximum, podpořil ho zejména růst akcií telekomunikační společnosti Verizon. Indexy S&P 500 a Nasdaq Composite nicméně navzdory počátečnímu růstu klesly.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických firem, si dnes připsal 0,39 procenta a uzavřel na 21.796,55 bodu. Širší index S&P500 naopak klesl o 0,10 procenta a obchodování zakončil na 2475,42 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite se snížil dokonce o 0,63 procenta na 6382,19 bodu.

Prudce dolů zamířily akcie internetové společnosti Twitter. Investoři tak reagovali na výsledkovou zprávu podniku za druhé čtvrtletí, která ukázala nárůst ztráty, pokles příjmů a stagnaci počtu uživatelů. Cena akcií Twitteru se propadla o více než 14 procent.

Akcie, měny & názory Jana Vejmělka: Koruna láme rekordy

Akcie internetové firmy Facebook nicméně posilovaly, protože její čtvrtletní výsledky překonaly očekávání analytiků. Příznivé čtvrtletní výsledky poslaly vzhůru také akcie společnosti Verizon, která je největším mobilním operátorem ve Spojených státech.

Dolar dnes na devizových trzích posiloval, k růstu mu pomáhaly hlavně příznivé údaje o vývoji americké ekonomiky. V závěru obchodování v New Yorku euro vůči dolaru vykazovalo pokles o zhruba 0,6 procenta na 1,1675 USD. Ve středu dolar oslaboval, když americká centrální banka (Fed) naznačila, že s dalším zvyšováním úrokových sazeb nehodlá spěchat.

Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby v USA se v červnu zvýšily o 6,5 procenta. Zaznamenaly tak nejprudší nárůst od července 2014.

Twitter prohloubil ztrátu, jeho akcie spadly za tři roky na třetinu

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!