Íránský prezident popřál papežovi i světovým vůdcům k Vánocům | E15.cz

Íránský prezident popřál papežovi i světovým vůdcům k Vánocům

Hasan Rúhání
Hasan Rúhání
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Íránský prezident Hasan Rúhání dnes popřál veselé Vánoce světovým vůdcům i papežovi Františkovi. Ve svém prohlášení uvedl, že doufá ve spolupráci, která přispěje "k míru, bezpečnosti a blahobytu lidí na celém světě", uvedla agentura AFP. Rúhání, který se stal íránským prezidentem v loňském roce, sdílí umírněnější postoje než jeho předchůdce Mahmúd Ahmadínežád.

Ve vzkazu určeném papežovi, který se objevil na prezidentských stránkách, Rúhání odsoudil všechny, kteří se podílejí na vytváření násilí a „ničí lidskou důstojnost“. V druhém vzkazu směřujícím ke světovým vůdcům zase uvedl, že „svět je nyní zasažen násilím a je potřeba se poučit od proroků, což je jediná cesta ke spáse lidstva“.

Státním náboženstvím v Íránu je islám, muslimové tvoří 99 procent obyvatelstva. Křesťanů v zemi žije asi 118 tisíc.

Světové mocnosti vedou s Teheránem již několik měsíců rozhovory o jeho sporném jaderném programu. Poslední kolo se uskutečnilo v polovině prosince, zatím ale nebylo dosaženo konečné dohody.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.