Jak řešit nesnášenlivé výlevy čtenářů? Švédské weby zpřísňují kontrolu | E15.cz

Jak řešit nesnášenlivé výlevy čtenářů? Švédské weby zpřísňují kontrolu

Aftonbladet
Aftonbladet
• 
ZDROJ: Aftonbladet

ČTK

Tři největší švédské noviny mění přístup ke komentářům čtenářů pod články, které se objevují na jejich internetových stránkách. Kvůli narůstajícímu množství vulgarismů a projevů rasové nesnášenlivosti budou buď příspěvky před zveřejněním kontrolovány, nebo budou muset pisatelé vystoupit z anonymity.

První variantu přijímá deník Expresen, jehož editoři budou on-line příspěvky nejprve pečlivě pročítat a až pak je případně „pustí ven“. Na podobném principu fungují některá média i jinde ve světě, například izraelská, jejichž servery byly zahlcovány nenávistnými vzkazy arabských přispěvatelů.

Naopak deníky Aftonbladet a Dagens Nyheter oznámily, že plochy pro příspěvky dočasně uzavírají. Otevřít je mají znovu po zavedení nového systému, na jehož základě budou moci psát jen lidé evidovaní na sociálním portálu Facebook anebo přispěvatelé s ověřenými e-mailovými adresami.

Švédské listy se rozhodly k těmto krokům po červencovém teroristickém útoku v Norsku, kde pravicový extremista postřílel 77 lidí. Po události se vyrojila hromada anonymních komentářů, která hrůzný čin v podstatě schvalovala.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.