Je to normální kluk, říká bratr podezřelého z Paříže | E15.cz

Je to normální kluk, říká bratr podezřelého z Paříže

údajný komplic teroristů, bruselský rodák Salah Abdeslam
údajný komplic teroristů, bruselský rodák Salah Abdeslam
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Salah Abdeslam hledaný pro podezření z podílu na pátečních atentátech v Paříži je „úplně normální kluk“. Na tiskové konferenci po svém propuštění z belgické vazby to řekl jeho bratr Mohamed. Kde se nyní Salah nachází, prý ale neví. Třetí sourozenec, Brahim Abdeslam, spáchal v pátek sebevražedný atentát u restaurace na bulváru Voltaire.

Šestadvacetiletý Salah podle svého bratra vyrůstal i studoval v Bruselu. „Nevíme ale, kde je právě teď,“ řekl Mohamed novinářům před svým domem v bruselské části Molenbeek. „Nevím, jestli si troufá, vydat se úřadům nebo ne,“ dodal.

Salaha Abdeslama francouzská policie podezřívá z toho, že si v Belgii pronajal vůz Volkswagen Polo. Právě ten ke koncertnímu sálu Bataclan dovezl tři sebevražedné útočníky, kteří poté zastřelili skoro 90 z celkového počtu 129 obětí pátečních útoků.

Belgická justice obvinila z terorismu dva ze sedmi lidí zadržených v souvislosti s pařížskými atentáty v sobotu. Pět z nich z vazby propustila, mezi nimi právě i Mohameda Abdeslama, který měl na páteční noc údajně alibi. V posledních dnech prý s bratry navíc nebyl v kontaktu.

Rodiče jsou v šoku

„Jsme rodina, jsme otevřená rodina. Nikdy jsme neměli problémy se zákonem,“ uvedl Mohamed. Jeho rodiče jsou údajně v šoku. „Nemůžou vůbec pochopit, co se stalo,“ uvedl.

Mohamed Abdeslam podle svých slov pracuje už deset let ve správě bruselské části Molebeek a s pátečními událostmi v Paříži nemá prý vůbec nic společného. „Myslím, že mě tu v naší komunitě zná mnoho lidí a ví, čeho jsem schopný a čeho ne,“ dodal Abdeslam. „Myslím na oběti a na rodiny obětí,“ dodal.

V bruselské čtvrti Molenbeek žije početná muslimská obec. Tato část belgické metropole má pověst místní bašty islamistů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video