Le Penová: Francie by mohla uznat anexi Krymu Ruskem | E15.cz

Le Penová: Francie by mohla uznat anexi Krymu Ruskem

Marine Le Penová
Marine Le Penová
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Pokud vůdkyně francouzské krajní pravice Marine Le Penová vyhraje v roce 2017 prezidentské volby, Francie by podle ní mohla uznat ruskou anexi ukrajinského Krymu. Le Penová v rozhovoru pro francouzskou mutaci ruské televize Russia Today zároveň znovu zkritizovala "naprosto stupidní" sankce Západu vůči Rusku právě kvůli konfliktu na východě Ukrajiny, který doprovázel i ruský zábor poloostrova.

„Francie by mohla uznat Krym (jako nedílnou součást Ruska),“ řekla Le Penová podle agentury AFP. Le Penová se také vyjádřila k dalším mezinárodním otázkám. Například vyslovila názor, že pokud by se do čela Spojených států dostala Hillary Clintonová, pravděpodobná demokratická kandidátka na prezidentku, šlo by z hlediska francouzských zájmů o vůbec nejhorší možnost.

Podle Le Penové provázela Clintonová všechna americká rozhodnutí, jež uvrhla svět do chaosu. „Myslím si, že pokud bude zvolena, bude pokračovat v této destruktivní politice, v konfliktech, v uzavření Evropy v zaslepeném euroatlantismu, takže si myslím, že je nebezpečím pro klid světa,“ řekla Le Penová.

Průzkumy veřejného mínění dávají Le Penové jednoznačnou šanci na postup do druhého kola prezidentské volby v příštím roce. Ve druhém kole jsou ale naopak její šance malé, protože se předpokládá, že většinoví odpůrci Le Penové a její Národní fronty se semknou za umírněnějším protikandidátem. Stalo se tak již v roce 2002, kdy otec Marine, Jean-Marie Le Pen, ve druhém kole drtivě prohrál s Jacquesem Chirakem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.