Lituji, ale já nejsem Charlie, tvrdí zakladatel Národní fronty Le Pen | E15.cz

Lituji, ale já nejsem Charlie, tvrdí zakladatel Národní fronty Le Pen

Jean-Marie Le Pen
Jean-Marie Le Pen
• 
ZDROJ: Jeremy-Gunther-Heinz Jahnick via Wikimedia Commons (GFDL)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Heslo "Je suis Charlie" (Já jsem Charlie), kterým teď miliony lidí vyjadřují sympatie s časopisem Charlie Hebdo, se nelíbí zakladateli francouzské krajní pravice Jeanu-Marie Le Penovi. Otec současné šéfky Národní fronty (FN) Marine Le Penové uvedl, že sice lituje obětí útoku na redakci tohoto satirického týdeníku, díla jeho karikaturistů však zkritizoval.

„Dneska je to samé 'my všichni jsme Charlie, já jsem Charlie'. Nuže, já lituji, ale já nejsem Charlie,“ říká Le Pen. Časopis, jehož čtyři přední karikaturisty a šéfredaktora ve středu zavraždili dva islamisté, podle něj stojí na „anarchisticko-trockistickém duchu“ a přispívá k likvidaci politické morálky. Národní fronta, jejímž je prý týdeník nepřítelem, podle Le Pena již neúspěšně žádala zrušení časopisu.

Levicový satirický časopis Charlie Hebdo, který byl kvůli karikování proroka Mohameda islamistům trnem v oku, je znám svou nesmiřitelností k chování politiků. Na jeho stránkách se nejednou ocitli také lídři Národní fronty.

Šéfka strany Marine Le Penová, která je známá svou ostrou rétorikou proti přistěhovalcům z islámských zemí, se po útocích kontroverzních prohlášení prozatím zdržela.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.