Luxus vynáší. Hermès má rekordní zisk 1,1 miliardy korun | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Luxus vynáší. Hermès má rekordní zisk 1,1 miliardy korun

Francouzský výrobce luxusního zboží Hermès zaznamenal loni rekordní zisk 1,1 miliardy eur (29,7 miliardy korun). Meziročně jej navýšil o 13 procent a překonal tak očekávání. Dnešní zpráva firmy je dalším potvrzením trendu oživení globálního prodeje luxusního zboží.

Loni se podle společnosti nejlépe prodávaly kožené výrobky, které se na tržbách podílejí z padesáti procent, naopak hůře šly na odbyt hodinky. Výkonný ředitel Axel Dumas je přesto ve výhledu na příští rok opatrný a je si vědom globální politické a ekonomické nejistoty. Ve střednědobém horizontu ovšem počítá s růstem prodeje.

Hermès se loňským zlepšením výsledků připojil ke konkurenčním značkám LVMH a Kering.

Takhle vypadají prémie, v Porsche dostane každý zaměstnanec 246 tisíc korun

Podle mínění analytiků oslovených agenturou Reuters se odvětví luxusních doplňků v roce 2017 zahojí díky zvýšené poptávce v Číně, snižování daní v USA a silné poptávce na Blízkém východě, které pomohou stabilní ceny ropy.

Společnost Hermès vznikla v roce 1837 jako rodinná dílna na výrobu koňských sedel a třmenů. Nyní je proslulá hlavně ručně malovanými hedvábnými šátky a koženými kabelkami, v čele se značkou Birkin.

Před 125 lety zemřel Louis Vuitton. Slávu mu přinesla praktická a zároveň luxusní zavazadla

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!