Medveděv vyhrožuje USA: Pokud neustoupíte, odpovíme raketami | E15.cz

Medveděv vyhrožuje USA: Pokud neustoupíte, odpovíme raketami

raketa, ilustrační foto
raketa, ilustrační foto
• 
ZDROJ: nato.int

ČTK, nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Odstoupení od odzbrojovacích smluv a nové rozmístění raket na západě a jihu Ruska – tím pohrozil ruský prezident Dmitrij Medveděv, jestliže budou Spojené státy hluché k ruským námitkám vůči chystanému protiraketovému štítu v Evropě.

Medveděv již nařídil ministerstvu obrany, aby uvedlo do bojové pohotovosti radiolokační stanici varování před raketovým útokem, která se nachází v Kaliningradu na západě Ruska, a aby v rámci vytváření systému vzdušné a kosmické obrany zesílilo ochranu objektů strategických jaderných sil. Nové strategické rakety budou vybaveny novými bojovými hlavicemi a dalšími systémy umožňujícími pronikat protiraketovou obranou.

Ozbrojené síly také dostaly za úkol vypracovat opatření, které v nevyhnutelném případě ochromí informační a řídicí prostředky cizího protiraketového štítu. Tato opatření jsou podle Medveděva adekvátní, efektivní a nevyžadují velké náklady.

Čtětě také:

„Pokud se tato opatření ukážou jako nedostatečná, Ruská federace rozmístí na západě a jihu země moderní útočné systémy zajišťující palebné napadení evropské součásti protiraketové obrany USA. Jedním z těchto kroků se stane rozmístění raket Iskander v Kaliningradské oblasti,“ varoval ruský prezident a dodal, že budou připravena a v nevyhnutelném případě i provedena další protiopatření. Pohrozil rovněž, že Moskva odstoupí od smlouvy o omezení strategických jaderných zbraní.

Autor: ČTK, nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video