Migranti ohrožují životní úroveň Evropy, říká britský ministr | E15.cz

Migranti ohrožují životní úroveň Evropy, říká britský ministr

Philip Hammond
Philip Hammond
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Miliony migrantů z Afriky, kteří se snaží dostat do Evropy, znamenají ohrožení pro životní úroveň a sociální strukturu Británie i celého kontinentu. Prohlásil to šéf britské diplomacie Philip Hammond. Pro Británii je prý nyní prioritou najít jednodušší způsob, jak poslat případné žadatele o azyl zpět domů. Podle současných předpisů Evropské unie si mohou být "celkem jisti", že nikdy nebudou vráceni, uvedl ministr.

„Taková situace je neudržitelná, protože Evropa se sama nemůže chránit a zachovat si svoji životní úroveň a sociální strukturu,“ řekl Hammond stanici BBC s tím, že starý kontinent není schopen pojmout miliony afrických běženců. Řešení krize ve francouzském Calais, odkud se stovky běženců snaží dostat do Británie, vidí Hammond v možnosti vrátit je do země, z které přišli. Podle něj se dá ještě vylepšit zabezpečení tunelu pod kanálem La Manche.

„Ale musíme také spolupracovat s francouzským kolegy a snažit se vyřešit příčinu problému. Dokud se bude mnoho zoufalých migrantů potulovat po okolí, bude vždy existovat hrozba pro bezpečnost tunelu,“ poznamenal také Hammond.

Při pokusu proniknout do Británie železničním tunelem pod Lamanšským průlivem zahynulo už nejméně deset lidí. Tento týden se tunelem podařilo projít súdánskému migrantovi, který obešel stráže, přelezl několik plotů a vyhnul se stovkám bezpečnostních kamer. Těsně před cílem cesty ho ale zadržela britská policie.

Uprchlíci se Polsku vyhýbají, přesto se jich prý místní bojí

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video