Na Sibiři začíná ostře sledovaná schůzka Rusko - KLDR o jaderném odzbrojení | E15.cz

Na Sibiři začíná ostře sledovaná schůzka Rusko - KLDR o jaderném odzbrojení

Dimitrij Medveděv
Dimitrij Medveděv
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

V burjatské regionální metropoli Ulan-Ude na Sibiři začala dnes schůzka ruského prezidenta Dmitrije Medveděva se severokorejským komunistickým vůdcem Kim Čong-ilem, který je v Rusku na návštěvě už od konce minulého týdne.

Podle agentury RIA Novosti se oba politici sešli nedaleko Ulan-Ude na vojenské základně. Podle Kremlu se má jednat o dvoustranné spolupráci, a to hlavně v energetice.

Tématem budou i projekty s Jižní Koreou a také kontroverzní severokorejský jaderný program s perspektivou obnovení šestistranných odzbrojovacích jednání. S jejich obnovením by měl Kim souhlasit výměnou za potravinou a další pomoc pro svou zbídačenou zemi.

Kim, který tradičně přijel vlakem, má pobýt na Sibiři asi týden a jeho pobyt je zahalen přísným tajemstvím. Po příjezdu zvláštního vlaku na nádraží v Ulan-Ude ohradila objekt ruská policie. Při úterní dvouhodinové vyjížďce jachtou na jezero Bajkal doprovázely plavidlo dva severokorejské strážní čluny.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.