Naše transportéry na Ukrajině? Nesmysl, tvrdí Rusko | E15.cz

Naše transportéry na Ukrajině? Nesmysl, tvrdí Rusko

Ruský konvoj může vstoupit na Ukrajinu
Ruský konvoj může vstoupit na Ukrajinu
• 
ZDROJ: CTK

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ruská pohraniční služba dnes popřela zprávy zahraničních médií o tom, že na ukrajinské území v noci pronikla kolona ruských bojových vozidel. Zprávu o vojenské koloně zveřejnil s odvoláním na očité svědectví svého zpravodaje britský list The Guardian. Jeho informaci dnes potvrdilo velení ukrajinské armády.

Mluvčí ruských pohraničníků ale odmítl podobné zprávy potvrdit. „Pohraniční služba v Rostovské oblasti tuto informaci nepotvrzuje,“ řekl dnes ruské agentuře RIA Novosti mluvčí pohraničníků, důstojník kontrarozvědky Nikolaj Sinicyn. Ruská pohraniční stráž je organizační součástí ruské kontrarozvědky FSB.

Na Ukrajinu prý vstoupilo 23 vozidel

Podle britských novinářů přes pohraniční přechod Izvaryne, který kontrolují vzbouřenci, pronikla na ukrajinské území kolona 23 ruských bojových vozidel, cisteren s palivem a doprovodných automobilů. Konvoj údajně čekal na ruské straně hranic a po setmění hranice překročil.

Kritici varují, že celá akce Moskvy může být jen zástěrkou pro vojenskou invazi. Rusko ale obvinění odmítá s tím, že jde pouze o vojenské cvičení. Kreml rovněž odsoudil kritiku, že materiálně podporuje separatisty na východě Ukrajiny.

Velení ukrajinské protipovstalecké operace dnes zprávu britských novinářů potvrdilo. Hranice podle jeho informací překročila kolona ruských bojových vozidel pěchoty a terénních vozů Ural. Všechna vozidla jsou prý označena identifikačními znaky ruské armády.

Přesný počet vozů zařazených do kolony ukrajinské velení nezná, konvoj prý ale není příliš početný. Na několika nákladních automobilech byli údajně spatřeni ozbrojení vojáci.

Konvoj může vstoupit na Ukrajinu
Ukrajina s Ruskem dojednala podmínky distribuce humanitární pomoci. Veškerý náklad bude rozdělovat výhradně Červený kříž, celní odbavení a kontrolu nákladu na hranicích zajistí ukrajinská pohraniční služba. Rusko je podle Kyjeva odpovědné za bezpečný průjezd kolony povstaleckým územím.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.