Německá praxe minulého roku: deset násilných útoků proti migrantům denně | E15.cz

Německá praxe minulého roku: deset násilných útoků proti migrantům denně

ČTK

Německé úřady během loňského roku registrovaly téměř deset násilných útoků na migranty za každý den. Bylo při nich zraněno celkem 560 lidí, z toho 43 dětí, informovalo ministerstvo vnitra země, jejíž kancléřka Angela Merkelová zachovává přes odpor části společnosti k migrantům vstřícný přístup.

Z celkových 3533 útoků na migranty jich byla necelá tisícovka vedena proti zařízením, v nichž jsou ubytováni. Řadu z nich tvořily požáry ubytoven v různých částech Německa. Zbylých 2545 mířilo přímo proti jednotlivým cizincům usilujícím o trvalý pobyt v zemi.

"Lidé, kteří uprchli ze své domovské země a hledají ochranu v Německu, mají právo očekávat bezpečné útočiště," uvedlo ministerstvo v prohlášení reagujícím na statistiky.

Migrační proudy do Evropy vyschly, počet uprchlíků výrazně klesl

Přístup k migrantům rozděluje německou veřejnost i politiky od předloňského dramatického nárůstu počtu žadatelů o azyl, kterých v roce 2015 přišel do země téměř milion. Loni především v souvislosti s dohodou mezi EU a Tureckem o vracení migrantů tento počet poklesl na 280 tisíc, téma však bude výrazně rezonovat i v letošních německých parlamentních volbách.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!