Německo chce bezcelní zónu mezi USA a Evropou | E15.cz

Německo chce bezcelní zónu mezi USA a Evropou

Guido Westerwelle
Guido Westerwelle
• 
ZDROJ: reuters

nos

Dočká se Evropa levnějšího zboží z USA? Tuto otázku otevřel spolkový ministr zahraničí Guido Westerwelle, když vyzval k odstranění cel a obchodních omezení mezi USA a Evropou.

Levnější iPhony či šperky a oblečení z Spojených států mohou být v Evropě brzy realitou. Spolkový ministr zahraničí Guido Westerwelle (FDP) vyzval EU a USA, aby v rámci řešení dluhové krize vytvořily zónu volného obchodu. V listu Neue Osnabrücker Zeitung doporučil, aby EU a Spojené státy spolupracovaly nejen v zahraniční a bezpečnostní politice, ale aby odstranily i celní bariéry.

„Trvám na tom, aby Evropa a Severní Amerika, jakmile to bude možné projednaly transatlantickou oblast volného obchodu,“ řekl ministr zahraničí. Pod zónou volného obchodu je odstranění celních a obchodních překážek podle ministra opakem protekcionismu. „Zóna volného obchodu, je prvním krokem směrem k hospodářské integraci,“ řekl Westerwelle.

Volný obchod ministr považuje za dobře zavedený motor růstu,“ řekll politik, který volné ekonomické zóny považuje za správnou odpověď na krizi veřejného dluhu v Evropě a USA.

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.