Německo má nejnižší nezaměstnanost od sjednocení. Imigrace paradoxně pomáhá | E15.cz

Německo má nejnižší nezaměstnanost od sjednocení. Imigrace paradoxně pomáhá

Německo má nejnižší nezaměstnanost od sjednocení. Imigrace paradoxně pomáhá
Německá policie
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Míra nezaměstnanosti v Německu klesla v listopadu na 6,3 procenta, což je nová nejnižší úroveň od sjednocení země v roce 1990. Počet nezaměstnaných se snížil o 13 tisíc na 2,772 milionu, uvedl spolkový úřad práce.

Pokles počtu nezaměstnaných byl výraznější, než se čekalo. Analytici podle průzkumu agentury Reuters čekali pokles o pět tisíc osob. V říjnu míra nezaměstnanosti činila 6,4 procenta a upravený počet nezaměstnaných klesl o sedm tisíc. Loni v listopadu byla míra nezaměstnanosti 6,6 procenta.

Údaje potvrzují, že německá ekonomika i ke konci roku pokračuje v solidním růstu a tvorbě pracovních míst. Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada českých podniků.

Úřad práce v pondělí uvedl, že poptávka po zaměstnancích v Německu se v listopadu vyšplhala na novou rekordní úroveň. K jejímu růstu podle úřadu zřejmě přispívá masový příliv migrantů, který zatím pro Němce vytváří nová místa v bezpečnostních složkách a státní správě.

Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí zrychlila meziroční tempo růstu na 1,8 procenta z tempa 1,6 procenta ve druhém čtvrtletí. Mezičtvrtletní růst ale zvolnil na 0,3 procenta z 0,4 procenta.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!