New York: Zběsile jedoucí auto smetlo chodce, zatím jeden mrtvý a 19 zraněných | E15.cz

New York: Zběsile jedoucí auto smetlo chodce, zatím jeden mrtvý a 19 zraněných

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Rychle jedoucí osobní automobil dnes najel do chodců na newyorském náměstí Times Square: jeden člověk zemřel a 19 dalších utrpělo zranění. 

Policie podle televize CBS News incident nepovažuje za teroristický čin, ale pravděpodobně za následek řízení pod vlivem alkoholu či drog. Policisté řidiče vozu zadrželi. O nehodě byl informován americký prezident Donald Trump.

Událost se stala v poledne místního času (18:00 SELČ) - náměstí, které je populárním turistickým cílem, bylo v té době plné lidí. Ačkoli svědci hovořili o tom, že vše vypadalo jako záměrný čin, policie se spíše kloní k tomu, že řidič usedl za volat opilý, případně zfetovaný. Na místě nehody vedle policistů působí i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

"Každý jen utíkal, všichni se báli o život," citovala televize CBS News jednoho ze svědků. Stanice také zveřejnila video, na kterém několik policistů na Times Square odvádí mladého muže do policejního auta, zřejmě řidiče havarovaného vozidla.

Newyorští hasiči na twitteru oznámili, že registrují 13 zraněných, později ale bilanci aktualizovali na jednoho mrtvého a 19 zraněných.

Krátce po incidentu se na internetu objevily fotografie a videa z místa události. Na snímcích je několik lidí, kteří leží na zemi se zraněními. Na několika fotkách je i automobil, který podle všeho do davu najel a který následně skončil na kovových sloupcích chránících část chodníku. Podle svědků právě tyto sloupky zabránily větší tragédii.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video