Obnovíme kontroly na hranicích, slibují rakouští populisté | E15.cz

Obnovíme kontroly na hranicích, slibují rakouští populisté

Rakouské předvolební plakáty, volby 2013 (ČTK/AP)
Rakouské předvolební plakáty, volby 2013 (ČTK/AP)
• 
ZDROJ: ctk/AP

bre

Share on Facebook Messenger
Nacionalistická Svobodná strana Rakouska chce opět zavést kontroly na svých východních hranicích. V rozhovoru pro slovenské Hospodárske noviny to potvrdil Harald Jannach, jeden z předních představitelů strany. Česka by se opatření údajně nedotklo.

Zástupce v současnosti největší opoziční strany v Rakousku slib vysvětluje zvětšující se kriminalitou. „Zavedení dodatečných kontrol prosazujeme zejména kvůli nárůstu zločinnosti v Rakousku. Vývoj kriminality ukazuje, že právě přes východní hranice k nám přichází velká část zločinců,“ řekl deníku.

V praxi to znamená opětovné zavedení celodenních hraničních kontrol se Slovenskem a Maďarskem. Českou republiku by opatření ovlivnit nemělo.

Podle informací Hospodárskych novin jsou ale proti obnovení kontrol v Schengenu všechny velké politické strany. „Pokud jde o otázku Schengenu, nebo ostatní témata, všechno záleží jen na tom, jakou dohodu dokážeme uzavřít a jaké podmínky si pro spolupráci nastavíme,“ dodává Jannach.

Autor: bre

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.