OBRAZEM: Jih Spojených států zasáhla tornáda. Úřady hlásí 18 mrtvých | E15.cz

OBRAZEM: Jih Spojených států zasáhla tornáda. Úřady hlásí 18 mrtvých

sou

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jižní část Spojených států v neděli zasáhly silné bouře, které zabily nejméně 18 lidí. Poškodily přitom stovky domů v oblasti od Louisiany až po Apalačské pohoří na východě země. Přes Louisianu a Mississippi se rovněž prohnalo několik tornád, informovala dnes agentura AP. Meteorologové obyvatele jihovýchodní části USA varovali před silným větrem, vydatným deštěm i kroupami.

Mnoho obyvatel zasažených oblastí strávilo noc na dnešek ukrytých ve sklepech svých domů či schovaných na záchodech a ve vanách, zatímco je sirény neustále varovaly před příchodem nových tornád.

V okolí města Chattanooga na jihovýchodě Tennessee bylo hospitalizováno dalších nejméně 14 lidí. Záchranáři a nejméně deset hasičských posádek muselo reagovat na více než 300 nouzových volání o pomoc. Bouře s sebou v hornatých oblastech přinesly i záplavy a sesuvy půdy. Asi 750 tisíc lidí zůstalo bez dodávek elektřiny.

Tornáda zaznamenali obyvatelé východní části státu Mississippi, na severu Louisiany i v Texasu. Ve městě Monroe a jeho okolí poničila bouře podle starosty Jamieho Maya dvě až tři stovky domů.

Guvernér státu Mississippi Tate Reeves vyzval obyvatele, aby se měli kvůli nepříznivému počasí na pozoru. Varoval před silným větrem i tornády. Guvernérka Alabamy Kay Iveyová vyhlásila už před příchodem bouře nouzový stav.

Autor: sou

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video