OBRAZEM: Bouře Dennis. Stoletá voda zasáhla Britské ostrovy | E15.cz

OBRAZEM: Stoletá voda zasáhla Britské ostrovy. Bouře Dennis dál ohrožuje životy a majetek lidí

vku, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Záplavy vyvolané bouří Dennis nadále ohrožují životy a majetek lidí na západě Británie. Stovky obydlí se ocitly pod vodou a někteří obyvatelé museli kvůli přetrvávajícímu nebezpečí strávit uplynulou noc mimo domov. Nejhůře je stoletou vodou postižen Wales a středoanglický region Midlands, rozvodněné řeky stoupají na rekordní hodnoty a mohly by působit problémy do konce týdne. Ve Walesu navíc hrozí další silné deště, píše BBC.

Vládní agentura pro životní prostředí zatím registruje po celé Británii kolem 400 zaplavených nemovitostí, avizovala však, že tato statistika nejspíše poroste. Na některých místech jsou stále zaplavené silnice, výpadky podle BBC nepominuly ani v železniční dopravě.

V pondělí večer se potvrdily obavy policie ohledně úmrtí 55leté ženy nedaleko městečka Tenbury Wells v silně postiženém hrabství Worcestershire. Velká voda ženu v neděli smetla poté, co v ní zůstalo uvězněné její auto.

Záplavy po celé Británii spustila bouře Dennis, která se přes britské ostrovy přehnala o víkendu a později způsobovala výpadky proudu a dopravní komplikace i ve Francii, Německu a na severu Evropy. V Anglii na některých místech za 48 hodin spadlo i dvakrát více dešťových srážek oproti průměrným hodnotám pro celý měsíc únor.

Bouře také vyplavila na jižní pobřeží Irska takzvanou loď duchů. Ta se od roku 2018. kdy ji opustila posádka, bezvládně plavila Atlantikem. 

 

Autor: vku, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video