Obytný mrakodrap u Dubaje postihl velký požár | E15.cz

Obytný mrakodrap u Dubaje postihl velký požár

požár Dubajského obytného mrakodrapu
požár Dubajského obytného mrakodrapu
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Velký požár postihl v noci na dnešek výškové budovy poblíž Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Plameny nejprve zachvátily jednu z tuctu výškových budov obytného komplexu Ajman One v emirátu Adžmán a následně se rozšířily přinejmenším na další věžák. Hasičům se již podařilo dostat požár pod kontrolu.

Podle místních médií bylo na místě ošetřeno pět osob s menšími zraněními. Obyvatelé komplexu byli evakuováni, žádné oběti neštěstí nejsou hlášeny. Příčiny požáru nejsou známy. „Týmy civilní obrany dostaly požár v obytném komplexu pod kontrolu a jsou stále na místě a provádějí operace, jejichž cílem je ochlazení budov,“ uvedly úřady.

Na boj hasičů s plameny se dívaly do pozdní noci davy zvědavců, mnozí si ohnivé peklo natáčeli. K rozšíření ohně podle místních obyvatel napomohl silný vítr. „Jsme všichni velice rozrušeni. Přišli jsme o všechno,“ řekla serveru Pákistánka, jejíž tři děti byly evakuovány do bezpečí. „Můj byt byl zcela zničen. Ztratil jsem vše, včetně dokumentů a střechy nad hlavou,“ svěřil se i další z obyvatel se slzami v očích. „Zachránil jsem jen šaty, co mám na sobě, “ poznamenal indický nájemník.

„Nemůžu uvěřit, jak rychle se vše seběhlo. Viděla jsem z mého okna plameny a raději jsem si vzala doklady a opustila budovu. Nevypadalo to zprvu jako obrovský požár,“ řekla Ukrajinka Katerina, která byla evakuována z jedné z nepoškozených budov. Emirát Adžmán je domovem pro mnoho lidí, kteří dojíždějí za prací do Dubaje jako obchodního centra emirátů.

Ve 12 věžácích komplexu je dohromady okolo tří tisícovek bytů, uvedla stanice BBC a připomněla, že jde o třetí velký požár v emirátech během necelého roku. Na Silvestra více než 20 hodin hořel luxusní hotel Address Downtown o 63 podlažích v centru Dubaje. V únoru 2015 rozsáhlý požár poškodil dubajský mrakodrap The Torch (Pochodeň) o 79 patrech, který patří k nejvyšším obytným budovám na světě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video