Ochranka krátce evakuovala tiskové středisko Bílého domu | E15.cz

Ochranka krátce evakuovala tiskové středisko Bílého domu

Bílý dům,
Bílý dům,
• 
ZDROJ: CC BY-NC-ND 2.0: Brad Knabel via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ochranka amerického prezidenta Baracka Obamy kvůli neupřesněné hrozbě evakuovala tiskové středisko Bílého domu, žádné nebezpečné zařízení ale nenalezla. Informovala o tom agentura Reuters. O několik hodin dříve policie kvůli zprávám o podezřelých balíčcích nechala vyklidit dvě ze tří kancelářských budov Senátu, prohlídka rovněž nic mimořádného neodhalila. Evakuace se nedotkla budovy Kapitolu, kde sídlí obě komory Kongresu, tedy Sněmovna reprezentantů a Senát.

Novináři museli středisko v Bílém domě opustit asi v polovině pravidelné denní tiskové konference Obamova mluvčího Joshe Earnesta. Konferenci přerušili příslušníci Tajné služby USA, která má na starosti ochranu prezidenta a nejvyšších ústavních činitelů. Earnest již na Twitteru oznámil, že denní briefing dokončí, neboť se nic nebezpečného nenašlo.

Policie o několik hodin dříve nechala vyklidit části dvou senátních kancelářských budov - Dirksenovy a Russellovy. V obou budovách má několik senátorů kanceláře a nachází se zde některé sály pro jednání senátních výborů. „Žijeme v éře terorismu, takovéto hrozby musíme brát vážně,“ prohlásil senátor Ron Johnson. Ten předsedá výboru pro bezpečnost v dopravě, jehož jednání muselo být kvůli evakuaci přerušeno.

Na konci května byla krátce evakuována i budova Kapitolu, důvodem byl falešný poplach. V sídle amerických zákonodárců bylo tehdy jen málo lidí, neboť kongresové komory nezasedaly.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.