Po škodách v milionech další rána. Piloti Lufthansy plánují stávku | E15.cz

Po škodách v milionech další rána. Piloti Lufthansy plánují stávku

Letadla aerolinek Lufthansa na letišti v Mnichově
Letadla aerolinek Lufthansa na letišti v Mnichově
• 
ZDROJ: E15 Stepan Bruner

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tento týden již kvůli stávce německých letišť Lufthansa zrušila 600 letů a přišla o miliony eur. Teď plánují stávku piloti.

Piloti největších německých aerolinek Lufthansa vyhlásili na příští týden třídenní stávku. Práci zastaví od půlnoci z úterý na středu do půlnoci z pátku na sobotu. V krátké době to bude druhá stávka, která Lufthansu zasáhne, už ve čtvrtek aerolinky rušily stovky letů kvůli protestu pozemního personálu na německých letištích.

Odborový svaz v tiskovém prohlášení uvedl, že je možné ještě stávku odvrátit, pokud vedení Lufthansy přistoupí na jeho požadavky. „Stávka představuje pro VC poslední prostředek. Litujeme poškození zákazníků Lufthansy. Vedení Lufthansy má prostředky, jak tomu ještě zabránit,“uvedli odboráři.

Největší německou leteckou společnost zasáhla už tento týden stávka pozemního personálu na sedmi německých letištích. L, protestní akce zaměstnanců podle mluvčí aerolinek způsobila společnosti škodu ve výši několika milionů eur.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.