Podle vyšetřovatelů za výbuchem v Texasu nebyl úmysl | E15.cz

Podle vyšetřovatelů za výbuchem v Texasu nebyl úmysl

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Američtí vyšetřovatelé na místě exploze v texaském Westu nenašli žádné důkazy o případném kriminálním činu. Agentuře AP to dnes řekl zástupce šéfa texaských hasičů Kelly Kistner. Důvod středečního požáru, po němž v krátké době následovaly tři ničivé exploze, ale experti zatím neznají.

Neštěstí ve Westu, kde žije velké množství potomků českých přistěhovalců, si vyžádalo nejméně 14 mrtvých a desítky zraněných. Exploze, která podle seizmologů vyvolala zemětřesení o síle 2,1 stupně Richterovy stupnice, zdevastovala okolí včetně několika bloků obytných domů. Podle dosavadních zjištění explodovaly vybuchly s dehydrovaným amoniakem a dusičnanem amonným.

Americká společnost DigitalGlobe dnes poskytla novinářům satelitní obrázky města z období před výbuchem a po něm. Na snímcích je zřetelně patrný rozsah škod včetně zničené obytné budovy s 50 byty a nedaleké školy.

Kelly novinářům řekl, že hasiči brzy začnou na místě výbuchu s demontáží čtyř nádrží, z nichž musejí nejprve odčerpat výbušné látky. Žádné další nebezpečné chemikálie pak na spáleništi nezůstanou a vyšetřovatelé budou moci bez nebezpečí dokončit svou práci.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.