Policie v USA má videa s možným pachatelem bostonského masakru | E15.cz

Policie v USA má videa s možným pachatelem bostonského masakru

Dějiště výbuchů v Bostonu
Dějiště výbuchů v Bostonu
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Američtí vyšetřovatelé se dostali dva dny po pondělním krvavém útoku v Bostonu k nejméně dvěma videozáznamům zachycujícím muže, který je podezřelý, že by mohl být pachatelem hrůzného činu. Jeho totožnost ale zjevně není známa, ačkoli dnes řada médií původně naznačovala opak.

Podle televize CNN, která se odvolává na dva zdroje blízké vyšetřování, chce policie vyslechnout jako podezřelého muže, který má na sobě bílou kšiltovku nasazenou obráceně a také světlou mikinu s kapucí a černou bundu. O koho ale jde, se zatím neví. V CNN se předtím spekulovalo, že by mohlo jít o osobu známou policistům.

Podle serveru boston.com odvolávajícího se na zdroj blízký vyšetřování mají úřady video podezřelého, jak nese nebo možná pokládá černý vak na druhém místě exploze v Boylstonské ulici před restaurací Forum.

Vyšetřovatelé jsou „velmi blízko“ cíle, řekl činitel, který si nepřál být jmenován. Mezi médii se následně rozšířily pověsti o zadržení podezřelé osoby, což regionální policie i federální policie FBI vyvrátily. Vyšetřovatelé také plánovali na dnešních 23:00 SELČ tiskovou konferenci o vývoji případu, pak ji ale odložili na neurčito.

Vliv na to mohl mít i poplach vyvolaný pumovou hrozbou, kvůli které byla nařízena evakuace budovy federálního soudu v Bostonu a také místní nemocnice. Zatím se stále neví, zda nešlo o planý poplach.

Vyšetřovatelé FBI tak zřejmě mají po dnešku poměrně jasno jen o složení obou použitých bomb.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.