Potvrzeno: Clarkson v BBC končí | e15.cz

Potvrzeno: Clarkson v BBC končí

Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson
• 
ZDROJ: profimedia.cz

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Moderátor Jeremy Clarkson končí ve slavném automobilovém pořadu BBC Top Gear, televize mu neprodlouží smlouvu. Interní vyšetřovací komise britské televize dospěla k závěru, že skutečně napadl producenta pořadu.

Nebylo to „snadné rozhodnutí“, prohlásil generální ředitel BBC Tony Hall. Clarkson podle něj „překročil hranici“ a BBC „nemůže přehlédnout, co se stalo“. Dodal, že „hlavní fakta nikdo ze zúčastněných nezpochybnil“.

Podle závěru interního vyšetřování Clarkson nejprve producenta Oisina Tymona napadl, následně jej slovně urážel. Hádka vypukla kvůli tomu, že večer po natáčení došlo v hotelu teplé jídlo a kuchyně měla již zavřeno. Následoval asi půlminutový fyzický útok, který „zastavili svědci incidentu“.

„Oisin Tymon byl udeřen, což způsobilo otok a krvácení ze rtu,“ uvádí závěrečná zpráva BBC. „Slovní urážky trvaly déle, během fyzického útoku i po něm.“ Clarkson Tymonovi mimo jiné vyhrožoval propuštěním. Producent po napadení sám odjel do nemocnice.

BBC chce Top Gear navzdory odchodu hlavního moderátora dále vysílat. Zbývající členové moderátorského tria James May a Richard Hammond ale již dříve oznámili, že bez Clarksona se odmítají na pořadu dále podílet.

Podle dobře informovaných zdrojů deníku The Telegraph by Clarksona mohl nahradit moderátor ranní show na BBC Radio 2 Chris Evans. Vlastník jedné z nejhodnotnějších sbírek automobilových veteránů v Británii, jejíž součástí je například i vzácné Ferrari 250GTO v hodnotě 447 milionů korun, už dříve odmítl, že by pořad mohl moderovat. Vedení BBC se ale údajně snaží jeho názor změnit.

Prohlášení šéfa BBC Lorda Halla

Navzdory odchodu z Top Gear Clarkson pravděpodobně moderátorské povolání neopustí. Je známo, že už v minulosti dostal pracovní nabídku například od soukromé Sky TV. Nyní se spekuluje o tom, že přejde pod křídla americké sítě Netflix.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery