Pracovních míst v USA přibývá málo, čeká se akce Fedu | E15.cz

Pracovních míst v USA přibývá málo, čeká se akce Fedu

USA
USA
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v srpnu překvapivě klesla na 8,1 procenta z červencových 8,3 procenta, ačkoli tvorba nových pracovních míst zaostala za očekáváním. Vyplývá to z údajů amerického ministerstva práce. Neuspokojivá tvorba nových míst posiluje očekávání, že americká centrální banka přikročí k novým opatřením na podporu ekonomiky.

Pokles míry nezaměstnanosti odráží podle agentury Reuters zejména skutečnost, že řada lidí vzdala snahu o hledání práce, a zmizela tak z registrů nezaměstnaných. Ekonomika USA v srpnu vytvořila 96 tisíc nových pracovních příležitostí. Analytici předpokládali, že míra nezaměstnanosti zůstane beze změny na 8,3 procenta a vznikne 125 tisíc pracovních míst.

Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí stoupla o 1,7 procenta po nárůstu o dvě procenta v předchozích třech měsících. Zápis z posledního zasedání Fedu naznačil připravenost k dalším opatřením na podporu hospodářského růstu ve Spojených státech.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.