Příbuzní obětí pádu letadla Germanwings chystají žalobu v USA | e15.cz

Příbuzní obětí pádu letadla Germanwings chystají žalobu v USA

Záchranáři u trosek letounu Germanwings
Záchranáři u trosek letounu Germanwings
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pozůstalí po cestujících z letadla německých aerolinek Germanwings, které se před čtyřmi měsíci zřítilo ve Francii, chystají ve Spojených státech žalobu na leteckou společnost Lufthansa. S odvoláním na obhájce pozůstalých to dnes napsal nedělník Bild am Sonntag. Pozůstalí totiž nejsou spokojeni s částkou, kterou Lufthansa coby mateřská společnost Germanwings navrhla zaplatit.

Letadlo, které letělo ze Španělska do Německa, se zřítilo ve francouzských Alpách 24. března. O život přišlo všech 150 lidí na palubě, většinou to byli Němci a Španělé. Lufthansa rodinám pozůstalých nabídla v červnu paušální odškodné 25 tisíc eur (zhruba 676 tisíc korun) za každou oběť. Jednotlivým rodinám byla mimo to již vyplacena okamžitá pomoc ve výši 50 tisíc eur za každého cestujícího.

Ve Spojených státech je na rozdíl od německého práva možné požadovat vysoké částky za utrpěnou citovou újmu. Právník zastupují některé z obětí Elmar Giemulla už v červenci sdělil, že adekvátní náhradou by byla nevelká šestimístná částka.

„Připravujeme žalobu ve Spojených státech,“ uvedl podle německého listu Giemulla. Chystané právní kroky budou mít údajně za cíl zjistit, proč měl povoleno létat druhý pilot letadla Andreas Lubitz, který v minulosti trpěl depresemi. Lubitz podle prozatímních výsledků vyšetřování pád stroje způsobil úmyslně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video