Rakousko obnoví kontroly na hranici s Maďarskem | e15.cz

Rakousko obnoví kontroly na hranici s Maďarskem

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
"Dočasné hraniční kontroly" zavede kvůli uprchlické krizi Rakousko na svých hranicích s Maďarskem. Řekla to podle agentury APA rakouská ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová. Rakousko tak podle ní bude postupovat obdobně jako Německo, které o víkendu obnovilo kontroly na svých hranicích s Rakouskem.

Podle Miklové-Leitnerové, která se dnes účastní mimořádné schůzky unijních ministrů vnitra a spravedlnosti v Bruselu, byla o rakouském záměru informována Evropská komise. „Budeme postupovat jako Německo,“ podotkla.

Schengenské smlouvy umožňují dočasné obnovení kontrol přímo na hranici. K podobnému kroku dnes na svých hranicích a hraničních přechodech s Maďarskem a Rakouskem přistoupilo také Slovensko.

„Teď jde zatím o příští dny, kdy se budou tyto hraniční kontroly provádět,“ řekla rakouská ministryně před jednáním se svými kolegy z ostatních zemí EU. Podle ministryně se Rakousko teprve rozhodne, na kterých hraničních přechodech budou kontroly prováděny přednostně. „Každopádně začneme co nejdříve, přímo na rakousko-maďarské hranici,“ poznamenala ministryně. „Potřebujeme konkrétní řešení raději dnes, než zítra,“ dodala. V současnosti je podle ní v Rakousku zhruba 18 tisíc uprchlíků.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery