Řečtí daňoví inspektoři jsou příliš staří a nemají počítače | E15.cz

Řečtí daňoví inspektoři jsou příliš staří a nemají počítače

Mezi demonstranty byli lidé všech věkových kategorií
Mezi demonstranty byli lidé všech věkových kategorií
• 
ZDROJ: profimedia.cz

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Řecko dál marně bojuje s daňovými úniky. Podle nejnovějších poznatků věřitelů z MMF a Evropské unie jsou mnohde úředníci příliš staří na to, aby kontroly zvládly a navíc jim chybí i potřebná technika.

Řecká snaha o zlepšení výběru daní podle studie MMF a EU je stále velmi omezená. Hlavní orgány daňové správy jsou nedostatečně vybavené jak personálně, tak technicky. Navíc podle dokumentu řeckému „berňáku“ naprosto chybí autorita.

Z tohoto důvodu daňové příjmy stále zaostávají, což ohrožuje postup konsolidačního programu. Navíc je podle aktuálních zjištění MMF řecká daňová správa stále neuvěřitelně prorostlá korupcí.

Věřitelská trojka zahajuje novou kontrolu v neděli

Odborníci z věřitelské trojky v neděli zahájí další v Aténách další inspekcii. Řecká vláda proto v boji proti daňovým únikům již přitvrdila. Premiér Antonis Samaras včera oznámil novou strategii při výběru daňových nedoplatků. Všem, kteří dluží státu více než 5000 eur nově hrozí vězení.

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.