Rupert Murdoch byl napaden při výpovědi v parlamentu | E15.cz

Rupert Murdoch byl napaden při výpovědi v parlamentu

Rupert Murdoch
Rupert Murdoch
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(VIDEO) Při jednání ve výboru britského parlamentu dnes byl napaden mediální magnát Rupert Murdoch, který vypovídal o skandálu kolem odposlechů v jeho novinách.

Policie zatkla mladého muže, který se snažil Murdocha pomazat bílou pěnou, zřejmě pěnou na holení. Dlouho očekávané slyšení, kterého se účastní také Murdochův syn James, bylo po zhruba deseti minutách obnoveno. Policie zatím nezveřejnila totožnost útočníka. Na sociální síti Twitter byl útočník identifikován jako Jonnie Marbles, který sám sebe označuje za aktivistu a komika. Murdocha se prý snažil napadnout se slovy „ty sprostý miliardáři“.

Murdoch dnes během netrpělivě očekávaného slyšení ve výboru britského parlamentu ke skandálu s odposlechy označil celou tuto aféru za fiasko, ale popřel, že by za ni nesl „konečnou odpovědnost“. Jeho syn James se obětem odposlechů omluvil. V parlamentu vypovídali i dva donedávna nejvyšší představitelé londýnské policie, kteří kvůli skandálu odstoupili.

Nynější skandál, který měl předehru už v roce 2005, vypukl, když se provalilo, že Murdochovy bulvární britské listy News of the World a The Sun dávaly odposlouchávat celebrity, oběti zločinů a pozůstalé po obětech terorismu a po padlých vojácích a podplácely policisty, aby získaly výlučné informace.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video