Ruské vojenské lodě obeplouvají Británii. Netolerujeme žádnou agresi, zní z Londýna | E15.cz

Ruské vojenské lodě obeplouvají Británii. Netolerujeme žádnou agresi, zní z Londýna

ČTK

Britské námořnictvo během vánočních svátků řešilo několik případů, kdy se ruská vojenská plavidla přiblížila k území Spojeného království, oznámilo britské ministerstvo spravedlnosti.

V sobotu 23. prosince se britská fregata HMS St Albans vydala vstříc ruskému vojenskému plavidlu Admirál Sergej Gorškov, které v Severním moři plulo v blízkosti britských vod. Britský ministr obrany Gavin Williamson v prohlášení uvedl, že Londýn se nebude rozpakovat bránit své vody a nebude tolerovat žádnou formu agrese.

Ministerstvo obrany Spojeného království rovněž oznámilo, že britská loď HMS Tyne byla povolána k doprovodu ruské výzvědné lodi, která se plavila Severním mořem a Lamanšským průlivem. Ke sledování dvou dalších ruských lodí pak Británie vyslala helikoptéru.

Agentura Reuters připomněla, že vztahy mezi Londýnem a Moskvou jsou v současné době na bodu mrazu. Britský ministr zahraničí Boris Johnson minulý týden prohlásil, že existuje řada důkazů, které usvědčují Rusko ze zásahů do voleb v cizích zemích, na což jeho ruský kolega reagoval tím, že Johnson nemůže své tvrzení doložit.

Putin se mohl zapsat zlatým písmem do ruské historie, říká Michael Romancov

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud