Shell ohlásil několikakilometrovou ropnou skvrnu v Severním moři | E15.cz

Shell ohlásil několikakilometrovou ropnou skvrnu v Severním moři

Royal Dutch Shell
Royal Dutch Shell
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Z potrubí u jedné z těžebních plošin britsko-nizozemského ropného a plynárenského koncernu Royal Dutch Shell v Severním moři uniklo větší množství ropy. Na hladině se pohybuje ropná skvrna o délce 31 kilometrů a maximální šířce 4,3 kilometru, citovala agentura DPA z dnešního prohlášení společnosti Shell.

„Vycházíme z toho, že se ropa rozplyne přirozenou cestou působením aktivity vln a nezasáhne žádnou z pláží,“ stojí v prohlášení. K objemu uniklé ropy se ale Shell dosud konkrétněji nevyjádřil, označil ho pouze za „relativně bezvýznamný“. Tímto postojem vyvolává hněv a kritiku ochránců životního prostředí, kteří žádají přesnější informace.

Netěsnost byla zjištěna tento týden mezi vrtem a těžební plošinou Gannet Alpha asi 180 kilometrů východně od Aberdeenu na pobřeží Skotska. Shell vyslal k zjištění rozsahu problému dálkově řízenou ponorku s robotem. Vrt byl údajně uzavřen a únik je podle ropné společnosti už „pod kontrolou“.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.