Slovensko kvůli dlouhým kolonám zavřelo hraniční přechody už i pro kamiony | E15.cz

Slovensko kvůli dlouhým kolonám zavřelo hraniční přechody už i pro kamiony

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Slovensko do odvolání uzavřelo hraniční přechody s Českou republikou, Maďarskem, Polskem a Rakouskem pro všechny kamiony. Výjimku ale dostanou mimo jiné auta s nákladem živých zvířat nebo rychle se kazícího zboží. 

Důvodem uzavření hranic jsou kolony na silnicích u hranic s Maďarskem kvůli zdlouhavému odbavování nákladní a osobní dopravy ze strany maďarských úřadů. Informovalo o tom slovenské policejní prezidium.

Na silničních hraničních přechodech ze Zlínského kraje směrem na Slovensko v pátek odpoledne podle policie žádné delší kolony nákladních aut nevznikaly. „Zatím nemáme hlášené žádné komplikace, ale to se samozřejmě může stát, nyní je informace o uzavření hranic pro kamiony čerstvá. Na hranicích se Slovenskem máme hlídky neustále už od chvíle, co se hranice uzavřely pro osobní přepravu. Takže v tom bych problém neviděl,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Slovenské opatření se zatím neprojevilo ani v Moravskoslezském kraji. „Jsme připraveni reagovat na každou případnou změnu režimu na hraničních přechodech ze strany jiného státu. Pokud nastanou v důsledku uvedené změny v kraji dopravní komplikace, budeme situaci řešit,“ uvedla moravskoslezská policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Zákaz vjezdu na Slovensko se vztahuje na nákladní vozy s hmotností nad 7,5 tuny. Výjimku mají například auta s nákladem živých zvířat nebo zboží, které podléhá rychlé zkáze, případně vozy, jež mají naplánovanou vykládku na Slovensku.

Maďarsko na přechodech se Slovenskem zavedlo minulý týden přísná opatření kvůli šíření koronaviru. Výsledkem byly například kolony už na dálničním hraničním přechodu Lanžhot-Brodské mezi Českou republikou a Slovenskem. Na slovensko-maďarské hranici je pro kamiony otevřeno jen několik hraničních přechodů.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video