Slovenská vláda dala milion eur na pomoc po explozi | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Slovensko přispěje na pomoc po explozi panelového domu v Prešově milionem eur

ČTK

Slovenská vláda vyčlenila jeden milion eur (25,5 milionu korun) na odstraňování následků páteční tragické exploze zemního plynu v obytném domě v Prešově a na pomoc postiženým rodinám. Uvedl to tiskový odbor úřadu vlády. Ministři podle něj o poskytnutí příspěvku rozhodli formou oběžníku.

Peníze budou použity na stabilizaci dvanáctipatrové budovy, kterou výbuch a následný požár poškodily, a také pro tamní rodiny, jež potřebují pomoc. Podle úřadu vlády je kabinet připraven finanční pomoc v případě potřeby zvýšit.

Již v pátek odstartovaly na Slovensku veřejné sbírky na pomoc rodinám, jež zasáhla zmíněná tragédie, při které přišlo o život podle hasičů osm lidí.

„Budova je ve velmi komplikovaném stavu. Do svých domovů se nevrátili nejen lidé z dotčené bytovky, ale ani z vedlejší, která byla kompletně evakuována, a z dalších dvou vchodů velké bytovky, kde jsou zcela vybitá okna. Tam jsou vyrvány okenní rámy na vedlejších panelácích,“ řekl dnes novinářům Pellegrini, který již v pátek označil neštěstí za největší svého druhu v novodobých dějinách země.

Dokud se podle Pellegriniho nepodaří stabilizovat budovu, ve které plyn vybuchl, nebudou se moci do svých bytů vrátit ani obyvatelé evakuování z okolních domů.

Slovenská policie po explozi v prešovském paneláku obvinila tři lidi. Neštěstí si vyžádalo osm životů

Při nehodě autobusu na jihu Slovenska zemřelo 12 lidí, další jsou zranění

Krejčířova vila půjde znovu do dražby. Po požáru výrazně zlevnila

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!