Slovenská vláda dala milion eur na pomoc po explozi | E15.cz

Slovensko přispěje na pomoc po explozi panelového domu v Prešově milionem eur

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Slovenská vláda vyčlenila jeden milion eur (25,5 milionu korun) na odstraňování následků páteční tragické exploze zemního plynu v obytném domě v Prešově a na pomoc postiženým rodinám. Uvedl to tiskový odbor úřadu vlády. Ministři podle něj o poskytnutí příspěvku rozhodli formou oběžníku.

Peníze budou použity na stabilizaci dvanáctipatrové budovy, kterou výbuch a následný požár poškodily, a také pro tamní rodiny, jež potřebují pomoc. Podle úřadu vlády je kabinet připraven finanční pomoc v případě potřeby zvýšit.

Již v pátek odstartovaly na Slovensku veřejné sbírky na pomoc rodinám, jež zasáhla zmíněná tragédie, při které přišlo o život podle hasičů osm lidí.

„Budova je ve velmi komplikovaném stavu. Do svých domovů se nevrátili nejen lidé z dotčené bytovky, ale ani z vedlejší, která byla kompletně evakuována, a z dalších dvou vchodů velké bytovky, kde jsou zcela vybitá okna. Tam jsou vyrvány okenní rámy na vedlejších panelácích,“ řekl dnes novinářům Pellegrini, který již v pátek označil neštěstí za největší svého druhu v novodobých dějinách země.

Dokud se podle Pellegriniho nepodaří stabilizovat budovu, ve které plyn vybuchl, nebudou se moci do svých bytů vrátit ani obyvatelé evakuování z okolních domů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video