Krejčířova vila půjde znovu do dražby. Po požáru výrazně zlevnila | E15.cz

Krejčířova vila půjde znovu do dražby. Po požáru výrazně zlevnila

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V první polovině ledna se exekutor znovu pokusí v dražbě prodat vilu odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře. Po srpnovém požáru je vyvolávací cena nemovitosti 28 milionů korun.

Informace o připravované dražbě byly zveřejněné na dražebním portálu E-drazby.cz. Loni v říjnu činila při neúspěšné dražbě vyvolávací cena 49 milionů. Z vily Krejčíř utekl v roce 2005 přímo během domovní prohlídky. Nyní je kontroverzní byznysmen v jihoafrickém vězení. 

„Po provedení prohlídky vilového komplexu po požáru je nutné konstatovat, že komplex nelze bez provedení rozsáhlé rekonstrukce užívat,“ stojí v novém znaleckém posudku, který vypracovala ostravská společnost Kvita, Pawlita & Partneři.

Pokud se velmi rychle neopraví střecha poškozená požárem a do vily bude dále zatékat, hrozí podle posudku zvláště v zimě rychlé zhoršování stavu nemovitosti. 

„Osobně budu spíše překvapen, jestli se nemovitost za tuto cenu prodá. Stav původně velmi honosného objektu je důsledkem rozsáhlém požáru a dlouholetého vandalismu havarijní. K tomu je samozřejmě potřeba připočítat silně negativní povědomí o nemovitosti. Hlavní hodnotu zde má pozemek, který je umístěn na dobrém místě s pěkným výhledem,“ komentoval Jan Zachystal, ředitel realitní kanceláře Re/Max Alfa. Objekt podle něj může koupit třeba cizinec, jemuž nevadí negativní historie domu. 

Prohlédněte si fotogalerii:

Odhad ceny černošických realit  je 42 milionů korun. Vlastníkem vily je podle katastru Krejčířova manželka Kateřina Krejčířová.

Nemovitost je zatížená zástavním exekučním právem ve prospěch slovenské společnosti Madax Trade a české realitní firmy Amádeus Real.  

Policie vyšetřuje srpnový požár jako trestný čin obecného ohrožení. „Věc je ve fázi prošetřování, stále čekáme na výsledky znaleckých expertiz,“ sdělila mluvčí středočeské policie Marcela Pučelíková. 

Vila má má celkem 743 metrů čtverečních. Dalších 333 čtverečních metrů připadlo na klub. Jeho součástí byla také squashová hala a vinný sklípek. Krejčíř koupil nemovitost v roce 1998. V dalších dvou letech si dům zrekonstruoval. V objektu měl Krejčíř též akvárium se žralokem.