Soros vloží 500 milionů dolarů do podnikání imigrantů | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Soros vloží 500 milionů dolarů do podnikání imigrantů

Soros vloží 500 milionů dolarů do podnikání imigrantů
George Soros
• 
ZDROJ: Heinrich-Boll-Stiftung, Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Americký investor George Soros vloží 500 milionů dolarů (12 miliard korun) do firem založených uprchlíky. Investice by podle něj měla pomoci nejen migrantům, ale i společnostem, které je přijaly. Soros to podle agentury AP řekl na okraj pondělního summitu Valného shromáždění OSN věnovaného migrační krizi.

„Budeme investovat do start-upů, do zavedených společností, do iniciativ se společenským dopadem a do firem založených migranty a uprchlíky. Předpokládáme, že tyto investice budou ziskové. Ale naším primárním cílem je vytvořit produkty a služby, které skutečně pomohou migrantům i hostitelským společnostem,“ řekl Soros.

Zároveň vyjádřil přesvědčení, že jeho rozhodnutí motivuje další finanční investory, aby se k podpoře firem provozovaných migranty připojily.

Hvězdní investoři vyhlížejí další krizi. Trh se podle nich vyčerpává

Vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi Sorosův závazek uvítal. „Investice pomohou uprchlíkům k tomu, aby se mohli spoléhat sami na sebe,“ řekl. „Uprchlíci potřebují přístup k finančním a právním službám, ke vzdělání a k příležitostem k zaměstnání. Domníváme se, že soukromý sektor má jedinečnou možnost pomoci vytvořit infrastrukturu potřebnou pro podporu těchto služeb,“ uvedl.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!