Soros vloží 500 milionů dolarů do podnikání imigrantů | E15.cz

Soros vloží 500 milionů dolarů do podnikání imigrantů

George Soros
George Soros
• 
ZDROJ: Heinrich-Boll-Stiftung, Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký investor George Soros vloží 500 milionů dolarů (12 miliard korun) do firem založených uprchlíky. Investice by podle něj měla pomoci nejen migrantům, ale i společnostem, které je přijaly. Soros to podle agentury AP řekl na okraj pondělního summitu Valného shromáždění OSN věnovaného migrační krizi.

„Budeme investovat do start-upů, do zavedených společností, do iniciativ se společenským dopadem a do firem založených migranty a uprchlíky. Předpokládáme, že tyto investice budou ziskové. Ale naším primárním cílem je vytvořit produkty a služby, které skutečně pomohou migrantům i hostitelským společnostem,“ řekl Soros.

Zároveň vyjádřil přesvědčení, že jeho rozhodnutí motivuje další finanční investory, aby se k podpoře firem provozovaných migranty připojily.

Vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi Sorosův závazek uvítal. „Investice pomohou uprchlíkům k tomu, aby se mohli spoléhat sami na sebe,“ řekl. „Uprchlíci potřebují přístup k finančním a právním službám, ke vzdělání a k příležitostem k zaměstnání. Domníváme se, že soukromý sektor má jedinečnou možnost pomoci vytvořit infrastrukturu potřebnou pro podporu těchto služeb,“ uvedl.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video