Španělé lapili mezinárodní gang. Do Evropy pašoval téměř dva a půl tuny kokainu | E15.cz

Španělé lapili mezinárodní gang. Do Evropy pašoval téměř dva a půl tuny kokainu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Španělská policie rozbila mezinárodní gang obchodníků s drogami, který pašoval kokain z Kolumbie do Evropy. Během rozsáhlé razie zajistila 2,4 tuny této drogy a zadržela 24 podezřelých, informovala agentura AFP.

Zadržení se podle španělské policie pokoušeli etablovat novou pašeráckou trasu z Kolumbie přes moře do Španělska. Při domovních prohlídkách v Madridu a v regionu Galicie na severozápadě země narazila mimo jiné na šest vozů s dvojitou podlahou, které byly uzpůsobené k pašování drog.

Do rukou policie se nedostaly jen řadoví členové gangu, ale i dva jeho šéfové. Podle policistů jde o jeden z nejdůležitějších protidrogových zásahů ve Španělsku za poslední léta. Drogy chtěli pašeráci prodávat místním dealerům, ale rozvážet kokain plánovali i do dalších zemí Evropy, uvedla policie.

Španělsko je pro pašeráky drog hlavní branou do Evropy a to kvůli blízkosti severoafrických břehů, odkud proudí marihuana, i kvůli vazbám na Latinskou Ameriku, z které pochází především právě kokain.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.