Španělsko kvůli nezaměstnanosti opět uvolňuje trh práce | E15.cz

Španělsko kvůli nezaměstnanosti opět uvolňuje trh práce

Španělsko kvůli nezaměstnanosti opět uvolňuje trh práce
Španělsko, ilustrační foto
• 
ZDROJ: barcelonareporter.com

ČTK
nos

Španělská vláda, která čelí rekordní nezaměstnanosti, se dnes rozhodla ještě více uvolnit pracovní trh. Mezi přijatá opatření patří podle AFP snížení odstupného při propuštění ze zaměstnání a daňová úleva podniků, kteří naberou mladé pracovníky.

„Cílem je zastavit krvácení zaměstnanosti,“ uvedla španělská ministryně práce Fátima Báñezová. „Jde o třetí významnou strukturální reformu vlády a je to reforma, kterou můžeme považovat za historickou,“ dodala.

Firmy si například budou moci odepsat 3000 eur z daní za každý první nábor zaměstnance mladšího 30 let. Nezaměstnaní mohou poté, co si najdou práci, ponechat během prvního roku v novém zaměstnání 25 procent podpory v nezaměstnanosti.

Míra nezaměstnanosti ve Španělsku dosahovala na přelomu roku 22,85 procenta a je tak nejvyšší za posledních 17 let. Nezaměstnaných je více než pět milionů, což znamená, že téměř jeden ze čtyř ekonomicky aktivních obyvatel je bez práce.
Tvorba nových pracovních míst se zastavila kvůli stagnaci ekonomiky, ale také kvůli složitým a nepružným kolektivním smlouvám.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!