Společnost Shell bojuje s únikem ropy v Severním moři | E15.cz

Společnost Shell bojuje s únikem ropy v Severním moři

Shell
Shell
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Share on Facebook Messenger
Britsko-nizozemský ropný a plynárenský koncern Royal Dutch Shell bojuje s únikem ropy z potrubí u jedné ze svých těžebních plošin v Severním moři. Mluvčí společnosti David Williams podle informace stanice BBC v pátek netěsnost potrubí potvrdil, neupřesnil ale množství ropy, které dosud uniklo. Společnost se během dnešního dne odmítla vyjádřila ke stavu oprav, konstatují agentury, což vyvolává hněv a kritiku ochránců životního prostředí.

Netěsnost byla zjištěna na potrubí mezi vrtem a těžební plošinou Gannet Alpha asi 180 kilometrů východně od Aberdeenu na pobřeží Skotska, uvedla BBC. Shell podle vydaného prohlášení vyslal k pátrání po místě úniku dálkově řízenou ponorku a v oblasti je k odstraňování ropné skvrny připravena také loď s příslušným vybavením, situaci na hladině kontroluje z letadla.

Vrt byl podle mluvčího Williamse uzavřen, aby se dosáhlo snížení tlaku v potrubí. Shell pozorně situaci sleduje a jeho prioritou je zachování „ekologické bezpečnosti“, ujistil mluvčí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.