Taliban propustil na severu Afghánistánu více než 230 rukojmích | E15.cz

Taliban propustil na severu Afghánistánu více než 230 rukojmích

ČTK

Povstalci z hnutí Taliban propustili na severu Afghánistánu více než 230 civilistů, které zajali o víkendu při útoku na jednu z vesnic. Na vyjednávání s povstalci byli vysláni místní vesničané včetně několika stařešinů.

"V noci na dnešek bylo propuštěno 235 lidí včetně žen a dětí po vyjednávání, které vedli úředníci společně se stařešiny z vesnice," uvedly místní úřady. Ve vesnici, kterou Taliban obsadil, ale zůstávají další rukojmí. Jejich přesný počet úřady neupřesnily.

Taliban vesnici obsadil o víkendu, při útoku zemřelo nejméně 50 lidí. Hnutí přitom těla mrtvých nevydalo, oznámil jeden z místních úředníků.

Agentura Reuters už dříve napsala, že z oblasti uteklo asi 330 rodin, dalších 150 padlo do zajetí. Svědci tvrdí, že většinu civilistů na útěku ozbrojenci z Talibanu zabili.

Incident podle potvrzuje nejistou bezpečnostní situaci v celém Afghánistánu. Místní vláda má pod kontrolou přibližně 60 procent státního území, uvádí americká armáda. Zbytek je buď pod nadvládou Talibanu nebo územím nikoho.

Francie zavřela středisko, které mělo deradikalizovat muslimy. Bylo to naprosté fiasko, tvrdí zpráva

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!