Taliban propustil na severu Afghánistánu více než 230 rukojmích | E15.cz

Taliban propustil na severu Afghánistánu více než 230 rukojmích

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Povstalci z hnutí Taliban propustili na severu Afghánistánu více než 230 civilistů, které zajali o víkendu při útoku na jednu z vesnic. Na vyjednávání s povstalci byli vysláni místní vesničané včetně několika stařešinů.

"V noci na dnešek bylo propuštěno 235 lidí včetně žen a dětí po vyjednávání, které vedli úředníci společně se stařešiny z vesnice," uvedly místní úřady. Ve vesnici, kterou Taliban obsadil, ale zůstávají další rukojmí. Jejich přesný počet úřady neupřesnily.

Taliban vesnici obsadil o víkendu, při útoku zemřelo nejméně 50 lidí. Hnutí přitom těla mrtvých nevydalo, oznámil jeden z místních úředníků.

Agentura Reuters už dříve napsala, že z oblasti uteklo asi 330 rodin, dalších 150 padlo do zajetí. Svědci tvrdí, že většinu civilistů na útěku ozbrojenci z Talibanu zabili.

Incident podle potvrzuje nejistou bezpečnostní situaci v celém Afghánistánu. Místní vláda má pod kontrolou přibližně 60 procent státního území, uvádí americká armáda. Zbytek je buď pod nadvládou Talibanu nebo územím nikoho.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video