Trump výrazně ztrácí v průzkumech, vyměnil členy štábu | E15.cz

Trump výrazně ztrácí v průzkumech, vyměnil členy štábu

Donald Trump
Donald Trump
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump změnil složení svého volebního štábu, aby čelil nepříznivé tendenci předvolebních průzkumů. Napsal to dnes list The New York Times. Trump změnil kompetence dvou klíčových spolupracovníků Kallyanne Conwayové a Stephena Brannona, ve funkci šéfa volebního týmu ale ponechal Paula Manaforta.

Náskok demokratické kandidátky Hillary Clintonové před Trumpem se pohybuje kolem osmi procent, prudce se navíc v průzkumech zvyšuje procento těch, kdo očekávají vítězství bývalé první dámy. Za poslední tři měsíce se počet voličů očekávajících vítězství Clintonové zvýšil o plných 25 procent, napsal dnes server Politico. Třetina Trumpových stoupenců očekává, že jejich oblíbenec listopadové volby nevyhraje.

List The Wall Street Journal nedávno napsal, že Trump by měl v nejbližší době se svou volební kampaní něco udělat, nebo by měl z boje o Bílý dům odstoupit. Jeho postavení nevylepšila ani aféra s Manafortem, kterého ukrajinská média obvinila, že v minulých letech pobíral miliony dolarů od proruské Strany regionů svrženého prezidenta Viktora Janukovyče.

Přesto Trump Manaforta ve vedení volebního štábu ponechává. List The Washington Post s odkazem na osoby z Trumpova okolí napsal, že newyorský miliardář Manaforta respektuje, i když se „cítí izolován a kontrolován lidmi, kteří ho sotva znají“.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video