Trump zaútočil na vyšetřovatele zkoumajícího možné zapojení Ruska do prezidentských voleb | e15.cz

Trump zaútočil na vyšetřovatele zkoumajícího možné zapojení Ruska do prezidentských voleb

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký prezident Donald Trump zpochybnil nestrannost zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který má objasnit možné zasahování Ruska do loňských prezidentských voleb v USA. Mluvčí Bílého domu následně řekl, že prezident přesto nemá v úmyslu Muellera z vyšetřování odstranit.

Trump v interview označil za "znepokojivé" Muellerovo "velmi, velmi dobré" přátelství s bývalým ředitelem Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamesem Comeym, který vyšetřování vedl, než ho prezident z funkce odvolal. Na otázku Fox News, zda by měl Mueller odstoupit, šéf Bílého domu odpověděl: "Budeme se na to muset podívat."

Trump nicméně neváhal Muellera označit za "čestného muže".

Muellera pověřilo vyšetřením údajného ruského zasahování do prezidentských voleb ministerstvo spravedlnosti poté, co byl Comey 9. května odvolán z čela FBI.

Mluvčí Bílého domu Sean Spicer ještě v pátek novinářům řekl, že ačkoli Trump má pravomoc zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera odvolat, "nemá to v úmyslu udělat".

Podle agentury AP se prezident a jeho poradci snaží obrátit pozornost na vztahy mezi Muellerem a Comeym, ale jejich líčení těchto vztahů jako "velmi, velmi přátelských" zřejmě nemá nic společného se skutečností.

Oba muži za vlády George Bushe mladšího pracovali na ministerstvu spravedlnosti, ale nebylo o nich známo, že by byli nějací dobří přátelé. Podle bývalého federálního prokurátora Davida Kelleyho se vzájemně nenavštěvovali a jen výjimečně se sešli na obědě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery